Vita Kalniņa

Vita Kalniņa
ģimenes psihoterapeite, psiholoģe
 

Vita ir psiholoģe un psihoterapeite un Ģimenes psiholoģijas centra LĪNA dibinātāja un vadītāja. Pasniedz lekcijas Rīgas Stradiņa Universitātē. Vita ir īpaši specializējusies zīdaiņa-vecāku psihoterapijā, daudz strādājusi ar vecākiem tieši ap mazuļa gaidīšanu un dzimšanu un šobrīd ir Latvijas zinošākais speciālists vecāku-zīdaiņu psiholoģijā. Šī pieredze laika gaitā ir ļāvusi Vitai izveidot psiholoģijas mācību centru, kurā tiek apmācītas atbalsta personas jaunajiem un topošajiem vecākiem – PEP mammas un dūlas. 

 

Lekcijas tēma: “Kad iekšējais bērns satiek reālo bērnu”

Nereti arī vecāki, kas cenšas būt iejūtīgi, lasa un interesējas par bērnu audzināšanu, apmeklē dažādas nodarbības, mēdz dažādās situācijās ar bērnu piedzīvot spēcīgas emocijas, kas traucē realizēt visu apgūto. Dusmas, aizvainojums, izmisums un bezpalīdzība ir biežākās no tām.

Savā ziņā var šķist, ka šajos brīžos satiekas divi bērni – viens maza cilvēka, bet otrs pieaugušā ķermenī. Mazā bērna spēcīgās izjūtas, kas neguvušas pienācīgu atbalstu un sapratni savulaik no vecākiem vai citiem aprūpētājiem, atkal atdzimst no jauna, satiekoties ar savu bērnu, kurš ir līdzīgā vecumā vai līdzīgā situācijā. Pastāstīšu, kā tas notiek un kādas ir palīdzības iespējas.