Liene Korņejeva

Liene Korņejeva
ārste - ģenētiķe
 
Mani sauc Liene un mans ikdienas darbs un arī daļa ārpusdarba interešu ir saistītas ar ģenētiku. Ģenētika ir viens liels cietā rieksta uzdevums, kuru neviens līdz galam vēl nav atkodis. Tāds liels mehānisms, kurš griež pasauli un tai pašā laikā kura tikšķēšanu mēs dzirdam katrs personiski. Tas var iedvest bijību sava apjoma dēļ, bet tajā pašā laikā iespēja kaut pa atslēgas caurumiņu ielūkoties tā darbības mehānismā sniedz mieru un apbrīnu par to, cik viss pamatā ir vienkāršs un stabils. Ar prieku padalīšos ar zināmo un kopā meklēsim, kur varam smelties stiprinājumu vēl no tā laika, kas neparādās mūsu dzimšanas dokumentos. 
 
Lekcijas tēma: “Pirmo attiecību ģenētika”
Bērniņš ir piedzimis. Viņš skatās vecākos savām lielajām acīm un mēs turam gatavībā baltas papīra lapas, lai pierakstītu, kad, ko un kā viņš apgūs šajā pasaulē. Jo viņš ir tikko ieradies, viņš ir ceļa sākumā. Viņa dokumenti būs datēti ar šo dienu, viņa pieredze ir balta kā papīra lapa. Viņš ir  brīnišķīgi naivs un nepieredzējis.
Bet vai tiešām? Kādu ceļu mēs katrs esam nācis, lai nokļūtu šai pasaulē? Kad un kā veidojas pirmās attiecības katra cilvēka dzīvē? Un kāda loma šajā visā ir ģenētikai? Runāsim par pirmajām dienām un nedēļām – ne pēc dzimšanas, bet pirms tās.